Usually dispatched in 6-9 business days
Description:Soulycin T8 come with MTK8382 quad core CPU and ARM Mali-400 MP GPU processor.Adopt Android 4.4.2 System,and 7.0 Inch IPS capacitive touch screen with 1024 x 600 Resolution.Support GPS,FM,OTG and 3G+2G.You can enjoy it whenever you want.| Model | Soulycin T8 |
| CPU | MTK8382, Cortex A7 quad core, 1.3GHz |
| GPU | ARM Mali-400 MP |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 1GB DDR3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7.0 Inch IPS capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual Cameras, 0.3MP front camera,5.0MP back camera |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900MHz |
| 3G | WCDMA 2100MHz |
| OTG | Support |
| GPS | Support |
| FM | Support |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Cambodia, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot | |
| 2 x SIM card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 2700/ 3.7V |
| Weight | 275g |
| Size | 189 x 108 x 10.5mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment