| Model | Ampe A65 Tablet PC |
| CPU | MTK6515, Cortex A9, 1.0GHz; |
| System | Android 4.1 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 6.5 Inch Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480px |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual camera. Front is 0.3 megapixels, back is 0.3 megapixels |
| |
| WIFI | Yes, 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Yes, built in |
| GravitySensor | Yes |
| Flash | Support Flash 11.3 |
| 3G | No |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x TF card slot; 2 x SIM card slot |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 2300 MAh,3.7V |
| Weight | 302g |
| Size | 180.7 x 102.7x 10mm/7.11" x 4.04" x 0.39" |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment