| CPU | MTK6517 Dual Core 1.5GHz |
| System | Android 4.1 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 4 GB |
| Screen | 7 Inch Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Support |
| Camera | Front is 0.3MP Back is 2.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | NO |
| Band | 2G GSM850/900/1800/1900 |
| GPS | Built in |
| ATV rural TV | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Dutch, Indonesian, Catalan, Czech, Danish, German, English, Spanish, French, Croatian, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese, Roman, Slovenian, Finnish, Swedish, Swahili, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Ukrainian, Russian, Serbian, Bulgarian, Hebrew, Arabic, Persian, Thai, Bengali, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese. |
| |
| I/O Port | 1* micro USB port |
| 1* Earphone port |
| 1* TF Card Port |
| Battery | 3900mAh |
| Weight | 650g |
| Size | 193*119*9.5mm |
| This tablet have call function,and it is dual SIM card dual standby.(Make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) |
| This product will be shipped with adapter plug for the country of the buyer. |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment