| Model | CUBE U9GT5 Quad Core tablet |
| CPU | RK3188 Cortex A9 Quad Core 1.8GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 2G |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 9.7 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| |
| Camera | Front 2.0MP |
| Back 2.0MP |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | support |
| Flash | Support Flash 11.1 |
| 3G | Not built in,support external 3G dongle: E1916, ZTEAC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| I/O Port | 1*Micro USB 2.0 port |
| 1* 3.5mm Earphone port |
| 1*TF Card port |
| Battery | 10000mAh/3.7V Rechargeable Li-ion Battery |
| Weight | 644g |
| Size | 242.97x189x9.55mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment