
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Cube T9 4G MT8752 Octa Core 2.0GHz 9.7 Inch Android 4.4 Phone TabletDescription:Cube T9 4G Tablet with MTK8752 Octa-core 2.0GHz CPU. 9.7 inch IPS 2048*1536 pixels IPS capacitive touch screen.
Cube T9 tablet support
dual 4G tablet, also support 3G and 2G.You can enjoy it whenever you want. Support GPS, it is very
convenient for you when you are out.
| Model | Cube T9 4G Tablet |
| CPU | MTK8752 Octa-core 2.0GHz |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2GB DDR3 |
| Capacity | 32GB NAND Fast Flash |
| Screen | 9.7 Inch iPad Air capacitive touch screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Supports external TF card, up to 32GB |
| Camera | Front: 2.0 mega pixels, Rear: 13.0 mega pixels, with AF |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| GPS | Built-in |
| GSM+TDS+WCDMA+TDD+FDD | GSM:band2,band3,band5,band8 |
| TDS:1900/2100MHz |
| WCDMA:band1,band5 |
| TDD:band38,band39,band40 |
| FDD:band1,band3,band7,band17 |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/OGG/M4A/AAC/AC3/FLAC/APE |
| Ebook | PDF/TXT/WORD/EXCEL/PPT |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG2/MPEG4/AVC1/WMV3/VP8 |
| Language | English, Arabic, Czech, Danish, Dutch, French, German, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian,Portuguese, Russian, Spanish |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x SIM Card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 10000 mAh |
| Weight | 550g |
| Size | 238.8*170*8.9MM |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment