Usually dispatched in 6-9 business days
Description:MTP28 R430C Kids Tablet PC comes with Rockchip RK2926 Single Core 1.0GHz CPU processor,adopts advanced Android 4.2 operating system.This mini tablet will be easy to use and makes learningfun.Great design for little hands,super cute and fashionable for kids.It will sure to be every kids favorite.| Model | MTP28 R430C Kids Tablet PC |
| CPU | Rockchip RK2926 Single Core 1.0GHz, Cortex A9; GPU: Mali-400 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 4GB Nand Flash |
| Screen | 4.3 Inch Capacitive Screen |
| Resolution | 480 x 272px |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual camera, both are 0.3 megapixels |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | NO |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Support Flash 11.1 |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Afrikaans, Amharic, Indonesian, Catala, Czech, Danish, German, English, Spanish, French, Hrvatski, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Malay, Dutch, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Rumantsch, Slovak, Slovenian, Finnish, Swedish, Swahili, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x TF card slot |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 1500mAh |
| Weight | 160g |
| Size | 134*88*11mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment