| Model | Nextway Q9 Quad Core ATM7029 Tablet |
| CPU | ATM7029 Quad-Core ARM Cortex A9 family CPU 1.0GHz up to 1.2GHz |
| System | Android4.1 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Extend Card | TF card |
| Screen | 9.7 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024*768 |
| Camera | Front 0.3MP |
| Back 2.0MP |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| GravitySensor | support |
| Flash | Support Flash 11.1 |
| 3G | Not built in,support external 3G dongle |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| I/O Port | 1*USB OTG port |
| 1* 3.5mm Earphone port |
| 1*TF Card port |
| 1*HDMI port |
| Battery | 6000mAh/3.7V Rechargeable Li-ion Battery |
| Weight | 621g |
| Size | 241*186*7.9mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment