| Model | Vido M3C Phone Tablet |
| CPU | MTK8382 Quad Core Cortex-A7 1.3GHz |
| GPU | SGX531 MP2 OpenGL ES2.0 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7.85 inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024*768 |
| |
| Extend Card | Support TF crad, up to 128GB |
| Camera | Dual Camera, Front is 0.3MP, back is 5.0MP |
| |
| WIFI | Support IEEE 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| GPS | Support |
| 3G | GSM850/900/1800/1900; WCDMA2100/850/1900 |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | TPG,BMP,PNG |
| Video | Mpeg1, Mpeg2, Mpeg4 SP/ASP GMC, XVID, H.263, H.264 BP/MP/HP, WMV7/8, WMV9/VC1 BP/MP/AP, VP6/8, AVS, JPEG/MJPEG |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x TF card slot |
| 2 x SIM card port |
| Battery | 4000 MAh/3.7V rechargeable lithium battery |
| Weight | 350g |
| Size | 199.8*134.4*9.3mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment