| Model | Ramos K6 Tablet |
| CPU | ATM7039 ARM Cortex-A9 Quad Core 1.5GHz |
| GPU | PowerVR SGX 544 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 8.9 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1920x1200 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual camera, front is 0.3 megapixels, back is 2.0 megapixels |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Support |
| 3G | NO |
| |
| Audio | MP3/MIDI/WAV/PCM/AAC/AMR/WMA |
| Ebook | TXT/PDF |
| Picture | JPG/BMP/GIF/PNG |
| Video | MPEG4(3GPP,mp4)/H264(3GPP,MPEG-4)/H263/VC1(wmv,asf) |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x MINI HDMI port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.7V 5700mAH |
| Weight | 456.3g |
| Size | 236*143.5*8.8mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment