| Model | Ramos X10 Pro Tablet |
| CPU | MTK8389 Cotex A7 Quad Core 1.0GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1G |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7.9 Inch Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024*768 |
| |
| Camera | Front 2.0MP |
| Back is 5.0MP |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 2.1 |
| GravitySensor | support |
| 3G | Support WCDMA |
| GPS | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| |
| I/O Port | 1*USB 2.0 port |
| 1* 3.5mm Earphone port |
| 1*TF Card port |
| 1*HDMI port |
| 1*SIM Card Slot |
| Size | 200X138X8.9mm |
| Weight | 370g |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment