
In stock , usually dispatched in 1-3 business days
Check Price
Cube I7 4G Intel Core-M Dual Core 1.5GHz-2.0GHz 64GB 11.6 Inch Window 8.1 TabletDescription:Cube I7 4G Tablet comes with the Windows 8.1 operating system,
Intel Core-M Dual Core 1.5GHz-2.0GHz CPU. The
Cube I7 4G with 11.6 Inch 1920*1080 Resolution screen which bring you the amazing visual feast. Support
Dual 4Ghigh-speed internet and
4GB+128GB larger capacity, very suitable for handle official business, easier to carry than laptop
when you are on a business trip or go for travel.
| Model | Cube I7 4G Dual Core Tablet |
| CPU | Intel Core-M 5Y10C Dual Core 1.5GHz-2.0GHz |
| GPU | Intel HD Graphics 5300 |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 4G |
| Capacity | 64G |
| Screen | 11.6 Inch Capacitive screen |
| Resolution | 1920x1080 |
| |
| Extend Card | Spport Micro SD card, up to 32GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:5.0MP |
| |
| WIFI | WIFI 802.11n/b/g |
| Bluetooth | Built in Bt 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| InternetBand | GSM: 850/900/1800/1900MHz |
| WCDMA: 900/2100MHz |
| TDD: Band38/39/40/41 |
| FDD: Band 1/3/7 |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS (need license) |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | Multi-language supportive |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB 3.0 port |
| 1 x 3.5mm earphone port |
| 1 x Micro HDMI port |
| 1 x TF card port |
| Battery | 7.4V/5000mAh |
| Weight | 900g |
| Size | 297*180*9.1MM |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (12V 2.5A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment