| Model | ONN M3 Dual Core Tablet |
| CPU | RK3066 Cotex-A9 Dual Core 1.5GHz |
| GPU | Quad Core ARM Mali-400 MP |
| OS | Android 4.0 |
| RAM | 1GB DDR3 |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 9.7 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024x768 |
| |
| CameraDual Camera | Lead is 2.0mp |
| Rear is 2.0MP |
| Extend Card | Support TF card up to 64GB extended |
| Multi-Touch | Yes, 5 points touch |
| |
| WIFI | 802.11b/n/g |
| 3G | Not built in, support external 3G |
| Gravity Sensor | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| |
| Battery | 8000MA/4.2V Rechargeable Li-ion Battery |
| Charger | 9V/2A |
| I/O Port | 1*mini 5pin USB2.0 |
| 1*3.5mm Earphone port |
| 1*HDMI port |
| 1*TF Card port |
| Size | 243*187*10mm |
| Weight | 630g |
| |
| Note | Because of the insufficient compressive capacity of the original package,the tablet screen is easy to be crush during the transport.So the tablet will be pack in a new package,we will use foam box instead of original packaging in order to reduce price and keep our price as competitive as possible.After cautious consideration and test,we believe the foam box is more resistant to rough handling.Moreover,our foam box will be improve. |
| This product will be shipped with adapter plug for the country of the buyer. |
| Package included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
0 comments:
Post a Comment