Usually dispatched in 6-9 business days
Description:ONDA V919 3G Tablet come with MTK8382, Cortex A7 quad core CPU and advanced Android 4.4.2 system.9.7 Inch IPS Capacitive Screen and 1024x768 resolution let you enjoy video and music.This tablet have callfunction,support 3G and 2G.It is very convenient for you when you go out.| Model | ONDA V919 3G Tablet |
| CPU | MTK8382, Cortex A7 quad core |
| GPU | Mali-400MP2 |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 9.7 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024x768 |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual camera. Front is 0.3 megapixels, back is 2.0 megapixels |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | 850/900/1900/2100 MHz |
| 2G | 850/900/1800/1900 MHz |
| OTG | Support |
| FM | Support |
| GPS | Support |
| Audio | MP3/WMA/FLAC/OGG/AAC WAV 8-48KHZ@n.a /MS-ADPCM/IMA-ADPCM 4bit |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | H.263/H.264 /VP6(.flv)/VP8 (.flv)MPEG(.dat)/MPEG2(.vob)/MPEG4 |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x SIM Card slot |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 6000 +/- 200 mAh / 3.7v |
| Weight | 590g |
| Size | 240*170*7.9mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |
| This tablet have call function.(Make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) | |
| Please inset your SIM card before starting up your tablet | |





0 comments:
Post a Comment