| Model | KO PARA7 Popular III Tablet |
| CPU | Rockchip 3026 ARM Cortex-A9 Dual Quad 1.0GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512MB DDR3 |
| Capacity | 4GB NANDFLASH |
| Screen | 7 inch Capacitive touch screen |
| Resolution | 800*480 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MPBack is 0.3MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | NO |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle:EVDO/WCDMA |
| |
| Audio | MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/AC3/WAV |
| Picture | JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF |
| Video | 1080P/720P MKV(H.264)/MPEG4/AVI |
| Language | Multiple languages |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x USB 2.0 port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.7V 1800mAh |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment