| Model | AMPE A78 Dual Core 3G Phone Edition Tablet PC |
| CPU | Qualcomm Dual Core Serial8 1.2GHz |
| GPU | Adreno 203 |
| Operation System | Android4.0 |
| RAM | 512M LPDDR |
| Capacity | 4GB |
| Extend Card | TF card, up to 32G |
| Screen | 7 inch |
| Resolution | 1024*600 |
| Camera | Front 0.3MP+Back 2.0MP Dual Camera |
| Wi-Fi | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 3.0 |
| Gravity Sensor | Support |
| Video | Support,up to 720P |
| Music | Support |
| Language | Multi-language |
| Microphone | Built-in microphone |
| Speaker | Built-in 8R/1W Speakers |
| I/O Port | 1* Micro USB port,1* 3.5mm Earphone port,1* OTG port |
| 3G | Support |
| Picture | JPG,BMP,PNG,GIF,etc |
| Flash | 11.3 |
| Battery | 3200mA/3.7V rechargable battery |
| Size | 197.6mm×122mm×9.7mm |
| Product Net Weight | 320g |
| Tips | Use the device to download and install applications or games through Wi-Fi or computer,support gravity induction,support switch screen automatically.You can also download and install software and other applications through the application market. |
| This tablet have call function,(Make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) |
| Please inset your SIM card before starting up your tablet |
| Note | Because of the insufficient compressive capacity of the original package,the tablet screen is easy to be crushed in transit.So the tablet will be packaged in a new package.After careful consideration and testing,we believe the foam box is more resistant to rough handling.So we will use foam box instead of original package in order to keep the tablet PC safe.Moreover,our foam box will be improved all the time. |
| This product will be shipped with an adapter plug for the country of the buyer. |
| Package includes | 1 x Tablet PC1 x USB Cable1 x Charger1 x Earphone1 x User Manual |
0 comments:
Post a Comment