| Model | Ramos i10 |
| CPU | Intel Z2580 dual core 2.0GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | LP DDR2 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 10.1 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 2.0MP,back is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | MP3/MIDI/WAV/PCM/AAC/AMR/WMA etc (TBC) |
| Ebook | Support TXT/PDF etc/bookmark (need to install relevant APK) |
| Picture | JPG/BMP/GIF/PNG |
| Video | MPEG4(3GPP, mp4)/H264(3GPP,MPEG-4)/H263,VC1 (wmv, asf) |
| Language | multi-language |
| |
| I/O Port | 1*Micro USB port |
| 1*HDMI port |
| 1*3.5mm earphone port |
| 1*USB 2.0 port |
| Battery | 3.7V 7500mAH |
| Weight | 635.4g |
| Size | 262*162*8.6mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment