| Model | Galapad G2-3GP tablet |
| CPU | NVIDIA Tegra 3 Quad Core 1.4GHz |
| System | Android 4.1 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front 2.0MP |
| Back 5.0MP |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 3.0 |
| GravitySensor | support |
| 3G | Support WCDMA |
| 2G | Support |
| GPS | Built in |
| |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| |
| I/O Port | 1*Mini USB port |
| 1* 3.5mm Earphone port |
| 1*TF Card port |
| 2*SIM Card Slot |
| Battery | 4300mA 3.7V Rechargeable Li-ion Battery |
| Weight | 323g |
| Size | 19.5 cm x 13.0 cm x 1.0 cm |
| |
| Packageincluded: | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment