| Model | Allfine Fine9 Glory 3G Tablet |
| CPU | RK3188, Cortex A9 quad core, 1.8GHz |
| GPU | Mali-400 MP |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 2G DDR3 |
| Capacity | 32G |
| Screen | 9.0 Inch Capacitive Screen, IPS G+G |
| Resolution | 1920 x 1280px |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Dual camera, front is 2.0 megapixels, and back is 5.0 megapixels |
| |
| WIFI | Support 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Built-in |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 2100MHZ GSM 850/900/1800/1900MHZ |
| GPS | Built-in |
| |
| Audio | MP3,WMA,MP2,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE,3GP,WAV |
| Ebook | TXT, EPUB, PDF,WORD,EXCEL, POWERPOINTS |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | AVI(H.264, DIVX, DIVX, XVID, rm, rmvb, WMV, MOV, MP4(H.264, MPEG, DIVX, XVID), DAT(VCD), VOB(DVD), MPEG, MPG, FLV(H.263,H.264), ASF, TS, TP, 3GP, MPG mkv ,etc |
| Language | Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Hebrew, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1*USB 2.0 Port |
| 1*TF card slot |
| 1*SIM card slot |
| 1*3.5mm Earphone port |
| 1*Mini HDMI port |
| Battery | 7500mAh |
| Weight | 486g |
| Size | 231.8X157X11mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
| This tablet have call function.(Make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) |
| Please inset your SIM card before starting up your tablet |
0 comments:
Post a Comment