| Model | KO PARA7 Rainbow tablet |
| CPU | ATM7021 Dual-core 1.2GHz GPU: PowerVR XGX450 |
| System | Android4.2 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024x600 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP Back is 0.3MP |
| |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth | NO |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle:EVDO/WCDMA |
| |
| Audio | MP3,MIDI,WMA,WAV,DTS-HDMA,DTS,AC3,LPCM,FLAC,LC-ACC,HE-AAC,APE |
| Picture | JPEG,TIFF,PNG,BMP,GIF |
| Video | MPG-1/2/4,MPEG,AVI,MOV,WMV,H.264,ASF,DAT,FLV,RMVB,AVI,MKV 1920*1080P,1920*1080I,1280*720P,720*480P,720*480I |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1*Micro USB Port |
| 1*HDMI Port |
| 1*DC 5V Input port |
| 1*3.5mm earphone port |
| Battery | 3.7V |
| Size | 11.5*116.3*190.3mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment