| Model | HKC Q79A Quad Core Tablet |
| CPU | Quad Core ATM7029 1.2GHz 3D GPU |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7.9 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024*768 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front 0.3MP |
| Back is 2.0MP |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | No |
| 3G | Not built in |
| GPS | No |
| |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Mini HDMI port |
| Battery | 4000mA 3.7V Rechargeable Li-ion Battery |
| Weight | 307g |
| Size | 200 x 137 x 7.2mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment