
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V891 come with Intel Z3735F Quad Core up to 1.83Ghz CPU processor and Intel HD Graphics
Gen7 for BayTrail. Adopt
Android 4.4+Windows 8.1 Dual System. The 8.9 inch 1280*800 Resolution
IPS Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment. Support Bluetooth function.
| Model | Onda V891 |
| CPU | Intel Z3735F Quad Core 1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphics Gen7 for BayTrail |
| System | Windows8.1 + Android 4.4 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 32GB eMMC |
| Screen | 8.9 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280x800 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 0.3MP Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| GPS | NO |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | JPEG,BMP,GIF,PNG |
| Video | Support |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1*Micro 2.0 USB Port |
| 1*Micro SD Port |
| 1*Micro HDMI Port |
| 1*3.5MM Earphone Port |
| Battery | 5400mAh |
| Weight | 401g |
| Size | 225*133*9.6mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment