
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
CUBE U39GT RK3188 Quad Core Tablet,with 9 Inch IPS 1920*1280 High definition screen brings a strong visual impact.
5200mAh high capacity battery gurantee your tablet's endurance.
Description:| Model | CUBE U39GT Tablet |
| CPU | RK3188 Quad Core 1.8GHz Cortex A9 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| |
| Screen | 9 Inch PLS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1920*1280 |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front 2.0MP |
| Back is 5.0MP |
| |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Support Flash 11.1 |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| | |
| I/O Port | 1*Micro USB 2.0 port |
| 1* 3.5mm Earphone port |
| 1*TF Card port |
| 1*Mini HDMI port |
| Battery | 5200mAh/3.7V Rechargeable Li-ion Battery |
| Weight | 460g |
| Size | 233*153*8.9MM |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment