| Model | JXD S7800B Quad Core Tablet GamePad |
| CPU | Quad Core RK3188 1.6GHz;ARM mali400 mp4 GPU |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Dual Camera | Front 0.3MP |
| Back 2.0MP |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| 3G | Not Built in |
| GravitySensor | Support |
| |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Games Control | 3 ways to control the games: 5-point capacitive touch screen, Buttons(L+R button, Dual joystick), G-sensor |
| Buttons | Direction buttons, ABXY, LR, Dual joysticks, Select, Start, Vol+/-, Reset, POWER, Home, Back, Menu, Mode switch button |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Mini HDMI port |
| Battery | 5000mA 3.7V Rechargeable Li-ion Battery |
| Weight | 500g |
| Size | 245*120.5*16.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment