Usually dispatched in 6-9 business days
Description:Ampe A92 Tablet come with advanced Android 4.2 System and All Winner A13 Dual Core 1.5GHz CPU.9 inch 800 x 480px Capacitive Screen,you can enjoy music and video when you are out.| Model | Ampe A92 Tablet |
| CPU | All Winner A13 Dual Core;1.5GHz |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512M DDR3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9 inch Capacitive Screen |
| Resolution | 800 x 480px |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Dual Camera,Front is 0.3MP Rear is 2.0MP |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Flash 11.0 |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle |
| OTG | Support |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 3400mAh |
| Size | 236.5*148*9.2mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment