| Model | IRulu W1000 |
| CPU | Intel® BayTrail-T Quad core |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2GB DDRIII |
| Capacity | 32GB NAND Flash |
| Screen | 10.1 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support TF card |
| Camera | Front:2.0MP, Back:5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| Free offer for 1 Year | Win8 OS, Office 365, Skype Video Call, 1TB Onedrive |
| |
| Audio | MP3,WMA,FLAC,AAC, WAV,APE |
| Picture | JPEG, BMP, GIF, PNG |
| Video | VP8, MOV, MPG, MP4, AVI, 3GP, FLV, MKV…etc. |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x HDMI port |
| 1 x USB port |
| Battery | 7000mAh |
| Weight | Tablet: about 900g,Keyboard:200g |
| Size | 260*174*10mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Detachable Keyboard |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment