
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V116w Core M tablet come with INTEL Core 5Y10 Dual Core 2.0GHz CPU and Intel HD Graphics 5300 GPU.
Adopt
Windows 8.1 System.
11.6 inch
OGS+IPS Capacitive Screen with 1920x1080 Resolution,big size screen let
you enjoy video and music.Support 3G+2G.
Please note: This tablet only support chinese, and the keyboard is included in the package!!!| Model | Onda V116w Core M |
| CPU | INTEL Core 5Y10 Dual Core 2.0GHz |
| GPU | Intel HD Graphics 5300 |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 4GB |
| Capacity | 128GB |
| Screen | 11.6 inch OGS+IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1920x1080 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 128GB |
| Camera | Front is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n 2.4GHz |
| Bluetooth | BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| HDMI | Support |
| 3G | UTMS/HSPA/HSPA+(850/900/1900/2100MHz) |
| 2G | GSM/GPRS/EDGE(850/900/1800/1900MHz) |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | Support |
| Video | Support |
| Language | Chinese |
| |
| I/O Port | 1*Micro SIM Card Slot |
| 1*TF Card Slot |
| 1*USB 2.0+USB 3.0 Port |
| 1*Mini HDMI Port |
| 1*Earphone Port |
| Battery | 36WH |
| Size | 299*179*10.8mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment