
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Ramos i9s 32G Intel ATOM Z3735F Quad Core 8.9 Inch Win8 TabletDescription:Ramos i9s Tablet comes with the advanced Win8 operating system, the most powerful Intel ATOM Z3735F Quad Core CPU based on Bay Trail clock speed. The 8.9 inch 1920*1200 Resolution Retina screen of
Ramos i9s bring you the amazing visual feast.
| Model | Ramos i9s Quad Core Tablet |
| CPU | Intel ATOM Z3735F Quad Core |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 8.9 Inch Capacitive Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| |
| Extend Card | Support Mrcro SD card, up to 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 2.0MP |
| Back is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| Bluetooth | Support BT 4.0 |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| Bluetooth | Built-in |
| GPS | GPS/GlONASS/AGPS |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | JPG,BMP,PNG,GIF,etc |
| Video | 4k(4096 x 2160px),support BlueRay 3D video, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 83000mAh/4.35V |
| Weight | 600g |
| Size | 233.8mm*145.7mm*8.55mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment