
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:PIPO W4 adopt
Intel Baytrail-T Z3735G Quad Core CPU processor and Intel HD Graphics GPU.
Come with advanced
Windows 8.1 system,1280 x 800px Resolution 8 inch screen,easy to carry and
enjoy music and video when you go out.
White color please click here| Model | PIPO W4 |
| CPU | Intel Baytrail-T Z3735G Quad Core |
| GPU | Intel HD Graphics |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 1GB DDR3L |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 8 inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 0.3MP, Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| Bluetooth | Support |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS(need license) |
| Picture | BMP,JPG,GIF,PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG.(Support 1080P) |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1x mini HDMI Port |
| 1 x TF Card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.7V/4500mAh |
| Size | 209mm*122mm*10.2mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment