| Model | CHUWI V10HD 3G Tablet |
| CPU | Intel Z3735F |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 10.1 inch Capacitive 10 points Touch Screen |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:5.0MP |
| |
| WIFI | Support WiFi 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| 3G | GSM:900+1800 |
| WCDMA:900+2100 |
| |
| Audio | OGG,AAC,M4A,FLAC,AMR etc. |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | AVI,MKV,MP4,M4V,WEBM,3GP,MPEG4, etc |
| Language | Multiple languages |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x SIM card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 6800mAh |
| Weight | 468g |
| Size | 256.5*160*8.2mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x OTG Cable |
| 1 x 3.5mm Earphone |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment