
Coming soon
Check Price
Ramos M12 Intel Core M 5Y10 Dual Core 11.6 Inch Windows 8.1 Tablet
Description:| Model | Ramos M12 |
| CPU | Intel Core M 5Y10 |
| GPU | Intel Processor Graphic 5300 |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 4GB DDR3L |
| Capacity | 256GB SSD |
| Screen | 11.6 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1920*1080 |
| |
| Extend Card | Support micro SD card, up to 64GB |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | Wifi 802.11b/g/n/ac |
| Bluetooth | Support BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not Built-in |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,APE,AAC,AC-3,DTS(need license) |
| Picture | BMP,JPG,GIF,PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1 x USB 3.0 port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x DC JACK Port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 7.4V/ 2*5000mAh Li-Polymer batteries |
| Size | 302*180*9.1mm |
| Weight | 800g |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment