
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Onda V102W Intel Z3735F Quad Core 1.83GHz 10.1 Inch Win8 Tablet WhiteDescription:Onda V102W Tablet comes with the Windows 8.1 operating system, Intel Z3735F Quad Core 1.83GHz CPU and Intel HD Graphics GPU. The 10.1 Inch 1920x1200 Resolution screen bring you the amazing visual feast. Very suitable for handle official business, easier to carry than laptop when you are on a business trip or go for travel.
Black&White color please click here| Model | Onda V102w Quad Core Tablet |
| CPU | Intel Z3735F Quad Core 1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphics |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2G |
| Capacity | 32G |
| Screen | 10.1 Inch Capacitive screen |
| Resolution | 1920x1200 |
| |
| Extend Card | Spport Micro SD card, up to 128GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:5.0MP |
| |
| WIFI | WIFI 802.11b/g/n, 2.GHz |
| Bluetooth | Built in Bt 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support 3G External dongle |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS (need license) |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | Multi-language supportive |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm earphone port |
| 1 x TF card port |
| Battery | 3.7V/8200mAh |
| Weight | 610g |
| Size | 257*172*8.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment