
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
64GB Versions,please click hereDescription:Voyo A1 Tablet comes with the advanced
Windows 8.1 operating system, the powerful Intel
Baytrail-T Z3735D Quad-core CPU with1.8GHz clock speed, and Intel HD Graphic(Gen7) GPU.
The 10.1 inch 1280x800 Resolution IPS screen let you enjoy video whenever you want.
Please note:the keyboard is not included.| Model | Voyo A1 |
| CPU | Intel Baytrail-T Z3735D Quad-core 1.8GHz |
| GPU | Intel HD Graphic(Gen7) |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2GB DDR3 |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280x800 |
| |
| Extend Card | Support TF card |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| Flash | FLASH 11 |
| 3G | Support external 3G dongle |
| HDMI | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS (need license) |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | Multiple languages |
| |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1XMicro USB port |
| 1XTF Card slot |
| 1XHDMI port |
| 1X3.5mm earphone port |
| Battery | 3.7V/8000mAH |
| Weight | 595g |
| Size | 258 *172.6 * 10mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment