
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V101w come with Intel Z3735 Quad Core 1.83Ghz CPU and Intel HD Graphics7 GPU,
adopt
Windows 8.1 system,10.1 Inch
IPS Capacitive Screen with 1280x800 Resolution bring you
perfect visual feast.
Please note:This tablet change V2 version start from 24th September.| Model | Onda V101w |
| CPU | Intel 3735F Quad Core 1.83Ghz |
| GPU | Intel HD Graphics7 |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 32GB eMMC |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280x800 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| HDMI | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/FLAC/OGG/AACWAV 8-48KHZ@n.a /MS-ADPCM/IMA-ADPCM 4bit |
| Ebook | TXT, CHM, UMD, PDF, etc. |
| Picture | JPG, BMP, GIF, PNG |
| Video | MP4, 3GP, AVI, MKV, MOV |
| Language | Multiple languages |
| |
| I/O Port | 1*Micro USB Port |
| 1*TF Card Slot |
| 1*Mini HDMI Slot |
| 1*3.5mm Earphones Port |
| Battery | 6600mAh |
| Weight | 627g |
| Size | 257*172*8.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger(5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment