| Model | I101 |
| CPU | Intel Baytrail-T Quad-core, Z3735F 1.33GHz, up to 1.83GHz |
| GPU | Intel HD Graphic(Gen7) |
| System | Windows 8.1+Android4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1280x800 |
| |
| Extend Card | Suppport TF card |
| Camera | Front is 2.0MP, Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11a b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| HDMI | Support |
| 3G | External WCDMA |
| |
| Audio | OGG,AAC,M4A,FLAC,AMR etc. |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | AVI,MKV,MP4,M4V,WEBM,3GP,MPEG4,etc |
| Language | Multi-language |
| office | Free office365 |
| |
| Speaker | Built-in 8Ω/0.8W speaker x 2 |
| I/O Port | 1*Micro USB port |
| 1*TF Card Slot |
| 1*HDMI Port |
| 1*Earphone Port |
| Battery | 3.7V/6000mAH |
| Weight | Tablet 600g, Keyboard 650g |
| Size | 258*172.6*10.1mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Detachable Keyboard |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment