
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Teclast X80HD Dual OS Tablet comes with Inter Bay Trail Z3735F Quad Core 1.83GHz CPU .
Adopt
Android 4.4+Windows 8.1 System ! 8 inch IPS Capacitive Screen and 1280*800 Resolution
bring you perfect visual enjoyment.
| Model | Teclast X80HD Dual OS Tablet |
| CPU | Inter Bay Trail Z3735F Quad Core 1.83GHz |
| System | Windows 8.1+Android 4.4 |
| RAM | 2GB DDR3L |
| Capacity | 32GB eMMC |
| Screen | 8 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front camera:0.3MP Rear camera:2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| HDMI | Support |
| WIDI | Support |
| OTG | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/AAC/OGG/APE,etc. |
| Picture | JPG/BMP/PNG/GIF,etc. |
| Video | AVI/WMV/3GP/TS/TP,etc. |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1*Micro USB port |
| 1*TF Card Slot |
| 1*Micro HDMI Port |
| 1*3.5mm Earphone Port |
| Battery | 4500mAh |
| Weight | 328g |
| Size | 208.6mm(L) ×122.4mm(W) ×8.9mm(H) |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment