
Coming soon
Check Price
Livefan F3S-ONE IntelBaytrail-T Z3736F Quad Core 1.33GHz-2.16GHz 10.1 Inch Win8 TabletDescription:Livefan F3S-ONE Tablet comes with the Windows 8.1 operating system, IntelBaytrail-T Z3736F Quad Core1.33GHz-
2.16GHz CPU and Intel Gen 7 Graphics GPU. The 10.1 Inch 1920x1200 Resolution screen bring you the amazing visual
feast. Very suitable for handle official business, easier to carry than laptop when you are on a business trip or go for travel.
| Model | Livefan F3S-ONE Quad Core Tablet |
| CPU | IntelBaytrail-T Z3736F Quad Core 1.33GHz-2.16GHz |
| GPU | Intel Gen 7 Graphics |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 2G |
| Capacity | 64G |
| Screen | 10.1 Inch Capacitive screen |
| Resolution | 1920x1200 |
| |
| Extend Card | Spport Micro SD card, up to 128GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:2.0MP |
| |
| WIFI | WIFI 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Built in Bt 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support 3G External dongle |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS (need license) |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | Multi-language supportive |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm earphone port |
| 1 x Mini HDMI port |
| 1 x TF card port |
| Battery | 3.7V/8000mAh |
| Weight | 600g |
| Size | 257*172*10.1mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment