
Coming soon
Check Price
VOYO WinPad A15-i5 Intel i5 Dual Core 2.26GHz 11.6 Inch Win8 TabletDescription:VOYO WinPad A15-i5 Version Tablet comes with the Windows 8.1 operating system, Intel i5 Dual Core 2.26GHz CPU,and
Intel HD Graphic GPU. The 11.6 Inch
1366x768 Resolution IPS screen bring you the amazing visual feast, with
4GB+128GB larger capacity, very suitable for handle official business, easier to carry than laptop when you are on a business trip or go for
travel.
The VOYO WinPad A15-i5 is included the Keyboard and Vpen stylus !!!!| Model | VOYO WinPad A15-i5 Version Tablet |
| CPU | Intel i5 Dual Core 2.26GHz |
| GPU | Intel HD Graphic |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 4G |
| Capacity | 128GB (SSD) |
| Screen | 11.6 Inch IPS Capacitive screen |
| Resolution | 1366x768 |
| |
| Extend Card | Spport TF card up to 128GB |
| Camera | Front:2.0MP |
| Back:5.0MP |
| |
| WIFI | WIFI 802.11b/g/n |
| Bluetooth | BT 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support 3G External dongle |
| HDMI | HDMI 1.4a |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3,DTS (need license) |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | Multi-language supportive |
| |
| I/O Port | 2 x USB 3.0 port |
| 1 x 3.5mm earphone port |
| 1 x Mini HDMI port |
| Battery | 8000mAh |
| Weight | 1100g |
| Size | 297×187×13.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment