| Model | Voyo WinPad A9HD 3G Windows Tablet |
| CPU | Intel Z3775 Quad Core 1.46-2.4GHz |
| System | Windows 8.1 |
| RAM | 4GB |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 10.1 inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| |
| Extend Card | Support TF card, up to 128GB |
| Camera | Dual Camera, front is 2.0MP, back is 5.0MP |
| |
| WIFI | Suppor 5G wifi, 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Built in BT4.0 |
| GravitySensor | Support, |
| 3G | Built-in 3G module |
| |
| Audio | MP3,WMA,WAV,OGG,FLAC,ALAC,APE,AAC,AC-3 |
| Ebook | TXT, EPUB, PDF, WORD, EXCEL, POWERPOINTS |
| Picture | BMP, JPG, GIF, PNG |
| Video | MEPG 1/2/4,H.263/H.264,RMVB,WMV/VC-1,MVC,AVS,MJPEG. (UP TO 1080P) |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Cambodia, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB Port, 2 x USB 2.0 Port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x SIM card Port |
| 1 x TF card slot |
| Battery | 8000 mAh/3.7V Rechargeable lithium battery |
| Weight | 600g |
| Size | 260*170*8.5mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger (5V 2A) |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |