| Model | PLOYER MOMO12 Tablet PC |
| CPU | RK3066 1.5GHz |
| GPU | Mali-400 MP |
| Operation System | Android4.1 |
| RAM | 1G DDR3 |
| Capacity | 16GB |
| Extend Card | TF card, up to 32G |
| Screen | 10.1 inch IPS |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front 0.3MP+Back 2.0MP Dual Camera |
| Wi-Fi | 802.11 b/g/n |
| Gravity Sensor | Support |
| Video | 1080P,AVI,H.264,VC-1,MPEG-2,MPEG-4,DIVD/DIVX,Real8/9/10,RM,RMVB,PMP,FLV,MP4,M4V,VOB,WMV,3GP,MKV |
| Music | MP1,MP2,MP3,WMA,OGG,AAC,M4A,FLAC,APE,AC3,AMR,DTS,RA,WAV |
| Language | Simplified Chinese, Traditional Chinese,German, English,French,Japanese, etc |
| Microphone | Built-in microphone |
| Speaker | Built-in speaker |
| I/O Port | 1* Micro USB port,1* 3.5mm Earphone port,1* HDMI port,1* OTG port |
| 3G | Not built-in, support external 3G dongle |
| Picture | JPG,BMP,PNG,GIF,etc |
| Ebook | TXT,etc |
| Battery | 6000mA/3.7V rechargable battery |
| Flash | 11 |
| Charger | 12V 2A |
| Size | 263.5mm×173.5mm×10.5mm |
| Product Net Weight | 600g |
| Package includes | 1 x Tablet PC1 x USB Cable1 x Earphone |
| Tips | Use the device to download and install applications or games through Wi-Fi or computer,support gravity induction,support switch screen automatically.You can also download and install software and other applications through the application market. |
| Note | Because of the insufficient compressive capacity of the original package,the tablet screen is easy to be crushed in transit.So the tablet will be packaged in a new package.After careful consideration and testing,we believe thefoam box is more resistant to rough handling.So we will use foam box instead of original package in order to keep the tablet PC safe.Moreover,our foam box will be improved all the time. |
| | This product will be shipped with adapter plug for the country of the buyer. |
0 comments:
Post a Comment