| Model | CUBE U35GT2 Quad Core RK3188 1.8GHz 7.9 Inch Tablet |
| CPU | RK3188 Cotex A9 Quad Core 1.8GHz |
| System | Android 4.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7.9 Inch IPS Capacitive Retina touch screen |
| Resolution | 1024*768 |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front 2.0MP |
| Back 5.0Mp |
| WIFI | Wifi IEEE 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Yes |
| GravitySensor | Yes |
| Flash | Support Flash 11.1 |
| 3G | Not Build in,support External 3G |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT,PDF,HTML,FB2,PDB,EPUB |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV |
| Language | Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese |
| Microphone | built-in microphone |
| Speaker | built-in stereo speaker |
| I/O Port | 1 x MicroUSB OTG Port |
| 1 x Micro Sd Card slot |
| 1 x DC jack (2.5mm) |
| 1 x Earphone jack |
| 1 x Mini HDMI port |
| Battery | 4000mAh Li-ion battery |
| Weight | 360g |
| Size | 202.20*135.60*6.0mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment