| Model | Vido M6c Dual Core Tablet |
| CPU | Intel Z2520 X86 Dual Core 1.2GHz |
| GPU | SGX544 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 7.85 inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024*768 |
| |
| Extend Card | Support TF crad, up to 32GB |
| Camera | Dual Camera, Front is 2.0MP, Back is 5.0MP |
| |
| WIFI | Support 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD,TXT,PDF,HTML,RTF,FB2 |
| Picture | TPG,BMP,PNG |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x TF card slot |
| Battery | 4600 MAh/3.7V rechargeable lithium battery |
| Weight | 400g |
| Size | 200mm*137mm*7.8mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment