Usually dispatched in 6-9 business days
Description:Freelander PD80 3G Tablet adopts the advanced Android 4.2 OS, the powerful MT8389 Quad Core Cortex-A7 1.2GHzCPU and PowerVR SGX 544 GPU. Come with 1024x768 resolution 9.7 inch screen let you to enjoy high definition videos andmovies. the slim and light weight model can go anywhere with you.| Model | Freelander PD80 3G Quad Core Tablet |
| CPU | MT8389 Quad Core Cortex-A7 1.2GHz |
| GPU | PowerVR SGX 544 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1G ddr3 |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 9.7 inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024x768 |
| Extend Card | Support micro SD(TF) crad, UP TO 32GB |
| CameraDual Camera | Front is 0.3MP |
| Back is 5.0MP, With AF | |
| WIFI | WIFI 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Support WCDMA: 850/2100; GSM: 850/900/1800/1900 |
| Audio | Support MP3, MIDI, WAV, AAC, PCM, AMR, WMA |
| Ebook | Support TXT |
| Picture | Support JPEG, GIF, BMP |
| Video | Support MPEG4, H264, H263, VC1 |
| Language | Czech, Danish, German, English, Spanish, French, Croatian, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese, Roman, Slovenian, Finnish, Swedish, Swahili, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Ukrainian, Russian, Serbian, Bulgarian, Hebrew, Arabic, Persian, Thai, Bengali, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x Micro USB Port |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x HDMI Port | |
| Battery | 6000 MAh/3.7V rechargeable lithium battery |
| Weight | 650g |
| Size | 240.5 *188.5*10.5mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment