| Model | Onda V801s Quad Core Tablet |
| CPU | Allwinner A31s Quad Core Cortex A7 1.0GHz |
| GPU | PowerVR SGX544 MP2 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 16GB |
| Screen | 8 inch Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1024*768 |
| |
| Extend Card | Support micro SD(TF) crad |
| Camera | Front is 0.3MP |
| |
| WIFI | Support 802.11b/g/n |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built-in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| |
| Audio | Support MP3, AAC, FLAC, APE, WMA, WAV, OGG |
| Ebook | Support TXT |
| Picture | Support JPEG, GIF, BMP |
| Video | Support 1080P, support MKV, TS, FLV, AVI, VOB, MPG, DAT, ASF, TP, RMVB, RM, MP4 |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x HDMI Port |
| Battery | 4400MAh rechargeable lithium battery |
| Weight | 500g |
| Size | 200*153*9.8 mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment