
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Soulycin S88 come with MTK8127 Cortex-A7 Quad Core 1.3GHz CPU and ARM Mali-450MP4 GPU processor.
Adopt Android 4.2.2 System.The 8 inch 1280*800 Resolution IPS Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment.
Support Bluetooth function.
| Model | Soulycin S88 |
| CPU | MTK8127 Cortex-A7 Quad Core 1.3GHz |
| GPU | ARM Mali-450MP4 |
| System | Android 4.2.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 8 Inch IPS apacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB |
| Camera | Front is 0.3MP Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| Flash | Flash 11.0 |
| GPS | Support |
| HDMI | Support |
| FM | Support |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | Support |
| Picture | Support |
| Video | Support |
| Language | Multi-language |
| |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x Micro USB 2.0 port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 4000mAh |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment