
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Ramos i9S Pro With Intel Z3735F Quad Core CPU and Intel HDGraphic Gen7 GPU, advanced
windows 8.1+android 4.4.2 dual boot operating system. 8.9 Capacitive Screen with 1920*1200 Resolution
let you enjoy video and music.
Please note: This tablet only support chinese and english.| Model | Ramos i9S Pro |
| CPU | Intel Z3735F Quad Core |
| GPU | Intel HDGraphic Gen7 |
| System | windows 8.1+android 4.4.2 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 8.9 Capacitive Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| |
| Extend Card | Support SD card |
| Camera | Front is 2.0MP, Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | BT4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| HDMI | Support |
| |
| Audio | Support |
| Ebook | TXT,PDF etc |
| Picture | JPG,BMP,GIF,PNG |
| Video | Support |
| Language | chinese,english |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB 2.0 Port |
| 1 x Micro HDMI Port |
| 1 x 3.5mm Earphone Port |
| Battery | 4.35V 8000mAH |
| Weight | 510g |
| Size | 233.8mm*145.7mm*8.55mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment