Usually dispatched in 6-9 business days
Lenovo TAB 2 A7-10 MTKMT8127 Quad Core 7 Inch Android 4.4 TabletDescription:Lenovo TAB 2 A7-10 Tablet come with popular Android 4.4 OS, MTKMT8127 Quad Core 1.3GHz CPU and Mali-450 GPU, 7 Inch IPS Capacitive Screen 1024x600 Resolution bring you perfect enjoyment when you watching videos and movies or playing games with this advanced tablet. I believe this tablet from the world five hundred strong enterprises will bring you a different experience to you.
| Model | Lenovo TAB 2 A7-10 Tablet |
| CPU | MTKMT8127 Quad Core 1.3GHz |
| GPU | Mali-450 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024x600 |
| Extend Card | Support, up to 32GB |
| Camera | Front: 0.3MP |
| WIFI | Wi-Fi 802.11b/g/n |
| Bluetooth | Support Bluetooth 4.0 |
| GPS | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Support multi-languages |
| I/O Port | 1 x Micro USB Port |
| 1 x Micro SD Card Slot | |
| 1 x 3.5mm Earphones Port | |
| Battery | 3450mAh |
| Weight | 300g |
| Size | 189 x 105 x 9.3mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment