
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Chuwi Vi8 Dual Boot Tablet come with Intel Bay Trail-Entry Z3736F Quad Core 1.33GHz CPU processor and
7th Generration intel graphincs. Adopt Android 4.4+Windows 8.1 Dual System. The 8 inch 1280*800 Resolution
IPS Capacitive Screen bring you perfect visual enjoyment. Support Bluetooth function.
| Model | Chuwi Vi8 Dual Boot Tablet |
| CPU | Intel Bay Trail-Entry Z3736F Quad Core 1.83GHz |
| GPU | 7th Generration intel graphincs |
| System | Android 4.4+Windows 8.1 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 8 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 800*1280 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 64GB |
| Camera | Front is 0.3MP,Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| HDMI | NO |
| |
| Audio | AAC,Mp3,WMA,.WAV,M4A, |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | MOV,MOVie,MP4,AVCHD, |
| Language | Multi-language |
| |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| I/O Port | 1 x USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 3.7V 4000mAh |
| Size | 211.2*123.2*9.3mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment