| Model | Cube Talk 7X U51GT C4 Phone Call Tablet |
| CPU | MTK8382,Quad Core,1.3GHz GPU:Mali-400MP |
| System | Android 4.4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024x600 pixels |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Rear Camera:2.0MP Front Camera:0.3MP |
| |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Support |
| GravitySensor | Support |
| 3G | WCDMA 2100MHz 2G:GSM 850/900/1800/1900MHz |
| GPS | Built-in |
| DVR | Built-in |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD,TXT,PDF,HTML,RTF,FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | Multi- language support |
| |
| I/O Port | 2 x SIM Slot(Standard+Micro) |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x Earphone port |
| Battery | 3000mAh |
| Weight | 320g |
| Size | 191.2x106.5x9.9mm |
| |
| Package Included | 1 x Cube Talk 7X Phone Call Tablet |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
| Cube Talk 7X Phone Call Tablet have call function,and it is dual SIM card dual standby.(Make sure your SIM card is suit for Cube Talk 7X Phone Call Tablet,or this function will out of working,besides,this function is invalid in India because of territorial restrictions.) |
| Please inset your SIM card before starting up your Cube Talk 7X Phone Call Tablet |
0 comments:
Post a Comment