| Model | SUNJUNT Q785 3G Tabet |
| CPU | MTK8382 quad core 1.3GHz |
| GPU | Cortex-A7 |
| System | Android 4.2 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB |
| Screen | 7.85 inch IPS screen |
| Resolution | 1024 x768 |
| |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front 0.3MP/ Rear 5.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| HDMI | Support |
| OTG | Support |
| 3G | WCDMA 850MHz/900MHz/1900MHz/2100MHz |
| |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,MP4 |
| Language | Support Multi language |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x SIM card slot |
| 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x HDMI port |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 4500mAh/3.7V |
| Weight | 440g |
| Size | 200*134.7*7.8mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x OTG Cable |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
| This tablet has call function.(make sure your SIM card is suit for this tablet,or this function will out of working.besides,this function is invalid in India beacuse of territorial restrictions.) |
| Plsease inset your SIM card bofore starting up your tablet. |
0 comments:
Post a Comment