Usually dispatched in 6-9 business days
Description:SUNJUNT D703 Tablet adopts advanced Android 4.2 operating system and the MTK8312 dual core1.2GHz CPU.D703 has 1024*600 resolution 7 inch capacitive screen, help you toenjoy high definition videos and movies.Support 2G/3G and phonecall function,you can alsouse it as a smartphone
| Model | SUNJUNT D703 Tablet |
| CPU | MTK8312,Dual Core,1.2GHz |
| System | Android 4.2.2 |
| RAM | 512MB |
| Capacity | 4GB |
| Screen | 7 inch TFT Capacitive Screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Extend Card | Support,up to 32GB |
| Camera | Front:0.3MP |
| Back:2.0MP | |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| 2G | GSM 850/900/1800/1900 |
| 3G | WCDMA 2100/850 MHz |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC |
| Ebook | ANSI,UNECODE,TXT |
| Picture | JPG,GIF,BMP,PNG |
| Video | RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,MP4 |
| Language | Multi language |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1 x SIM card slot |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x TF card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 3000mAh |
| Weight | 480g |
| Size | 193.8*112.9*8.7mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x 3.5mm Earphone | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment